چگونه موتور جست‌وجوی گوگــل را جایگزین بینگ در مایکروسافت Edge بکنید

شرکت مایکروسافت دو دسته نرم‌افزار‌ اختصاصی منتسب به دارد؛ دسته اول نرم‌افزار‌های فوق‌العاده‌ای هستند که بسته کاربردی آفیس را می‌توان جزو آن‌ها دانست اما دسته دوم نرم‌افزار‌های بی‌مصرفی هستند که مرورگر Internet Explorer نمونه بارزی از آن‌هاست; سرعت بسیار پایین، رابط کاربری بیش از اندازه ساده و عدم وجود امکاناتی که در رقبایی مانند کروم و موزیلا فایرفاکس دیده می‌شود از عبارت نقاط ضعف این مرورگر بودند که بالاخره بعد از سال‌ها تلاش نسخه اصلاح شده آن با نام Edge Browser در اختیار کاربران قرار گرفت. این برنامه که به عنوان مرورگر پیش‌فرض در ویندوز ۱۰ قرار گرفته بسیاری از مشکلات Explorer را برطرف کرده اما همچنان سعی دارد موتور جست‌و‌جوی بینگ را به خورد کاربران دهد که بینگ نیز از عبارت کالاها بی‌مصرف مایکروسافت محسوب می‌شود! این موتور جست‌و‌جو که توسط استیو بالمر مدیر مشهور مایکروسافت برای اولین‌بار در سال ۲۰۰۹ رونمایی در اختیار کاربران قرار گرفت هیچ‌گاه نتوانست موفق یت گوگــل را تجربه نماید که به همین دلیل در این روش قصد داریم شیوه جایگزین‌کردن بینگ در مایکروسافت Edge با موتور جست‌و‌جوی دلخواه را به شما روش دهیم؛ تا انتها با آی‌تی‌پورت همراه باشید.


سرویس کاهش پینگ
ا
ین روش فقط برای کاربرانی است که قصد مصرف از مرورگر Edge را دارند صرفا از موتور بینگ ناراضی هستند : در صورتی که مرورگر پیش‌فرض شما کروم یا فایرفاکس است نیازی به تحقیق این آموزش نخواهید داشت.

بینگ در مایکروسافت Edge

ابتدا وارد مرورگر Edge شده موتور جست‌و‌جوی دلخواه خود به عنوان مثال Google.com را وارد آدرس‌بار بکنید ; همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید روی آیکون More Actions در Title Bar یا نوار عنوان مرورگر کلیک کرده و مورد Settings را انتخاب بکنید . هم اکنون وارد مورد Advanced Settings شده، روی سری ی که جمله Search in address bar with نوشته شده کلیک بکنید تا منوی چند گزینه‌ای باز شود و پس مورد Add New را به منظور اضافه کردن موتور جست‌و‌جوی نو گزینش بکنید .


win10-edge-se

در صفحه بازشده، موتور‌ جست‌و‌جوی دلخواه را انتخاب کرده پس روی مورد Add as default کلیک بکنید . همان‌طور که دو مورد پایین‌تر از Add As Default‌ را مشاهده می‌کنید جمله Remove نوشته شده که طبعا باید قادر به حذف موتورهای جست‌و‌جوی قبلی باشید ولی نکته جذاب اینجاست که مایکروسافت به کاربر مجوز نمی‌دهد موتور بینگ را حذف نماید زیرا این مورد جزو کالاها اختصاصی مایکروسافت بوده باید تا ابد در سیستم شما داشته باشد! نکته جذاب دیگر این است که کاربر قادر به مخفی کردن Location و مکان خود از دست گوگــل نخواهد بود و حتی اگر قسمت Location services را خاموش بکنید ، باز چنین اتفاقی نخواهد افتاد; بدین ترتیب گوگل با توجه به محل شما پسوند UK یا RU یا هر کشور دیگری که در آن دارید را به خود خواهد چسباند نتایج جست‌و‌جوی مکانی را نسبت به نتایج جهان ی که توسط Google.com بدون پسوند ثبت می‌شود در اولویت قرار خواهد داد!