وی اس تی مخفف Virtual Studio Technology که به معنای تکنولوژی استودیوی مجازی بوده

فروش وی اس تی

دانلود وی اس تی,وی اس تی,دانلود vst,فروش vst,خرید vst,خرید وی اس تی

با نام VST شهرت دارد. VSTi ها یا Virtual Studio Technology Instruments سازهای مجازی می باشند که در محیط یک هاست مانند برنامـه های کیوبیس نوئندو و غیره و یا به تنهایی در محیط ویندوز به صورت Stand Alone اجرا می شوند. همچنین وی اس تی های افکت جهت کار بر روی صدا ویرایش آنها مورد استفاده قرار می گیرند. VST اولین بار بوسیله شرکت Steinberg به جهان معرفی گردید که در حال حاضر محبوب ترین تکنولوژی در بین شرکـت های تولیدکننده سازها و افکت های مجازی بوده و از کیفیت بسیار زیاد بالایی هم برخوردار است. در حال حاضر برنامـه هایی مانند Cubase Nuendo ، FL Studio ، Sonar نرم افزار های زیاد دیگر از این تکنولوژی پشتیبانی می کنند.
تجربه ای ندارم. چه طور می توانم از این کالاها مصرف کنم؟

فروشگاه VstBase نرم افزار های موزیک سازی افکت ها و سازهای مجازی (VST) را ارائه می دهد. برخی Vst ها سینتی سایزرهای موجود در فروشگاه نیاز به هاست مناسب مانند کیوبیس ، سونار یا همان برنامـه های موزیک سازی دارند. برخی دیگر به صورت Stand Alone بوده و لزومی به اجرا در هاست نداشته در محیط سیـستم علت به تنهایی اجرا می شوند که جهت نوازندگی مناسب هستند . ابتدا چنانچه قصد رکورد ویرایش و کار بر روی صدا را دارید میبایست نرم افزار ی مناسب با نیاز به عنوان هاست تولید و ساخت بکنید . هاست ها با توجه به نیاز سلیقه موزیک ساز انتخاب می شوند. در صورتی که تجربه ای در زمینه استفاده از این برنامـه ها ندارید با بدست آوردن کمی تسلط با محیط آنها و آشنایی با امکاناتشان می توانید نسبت به تهیه و تولید یکی از هاست ها اقدام نمائید. با کمی گشت گذار در انجمن های موزیک ایرانی و غیر ایرانی و مشاهده کلیپ های آمورشی می توانید تا حدود مناسبی با این محصولات آشنا شوید.
ملزومات نواختن سازهای مجازی چیست ؟

نوازندگان سازهای صفحه کلید دار مانند پیانو براحتی می توانند از سازهای مجازی مصرف نمایند زیرا نواختن این سازهای مجازی فقط به وسیله کیبوردها یا میدی کنترلر ها امکانپذیر است. نوازندگان سازهای دیگر که تسلط بر سازهای صفحه کلیددار ندارند می توانند با بدست آوردن کمی تسلط بر این دسته سازها از سازهای مجازی در سیـستم علت مصرف نمایند. در کل برای نواختن سازهای مجازی ، نیاز به MIDI Controller یا Keyboard است . به اضافه این می بایست توجه داشت مصرف از وی اس تی ها نیازمند کارت صوت مناسب میزان مناسبی حافظه رم است . کارت صداها بر اساس قدرت پردازش صدا دسته بندی می شوند و قابلیت ASIO که در کارت صداها وجود دارد رابط بین کارت صدا نرم افزار است باعث رفع تاخیر بین کارت صدا میدی کنترلر یا به طور کل تنظیم Buffer Size می شود . این درایور نقش پل ارتباطی مستقیم را ایفا می نماید و در زمان نواختن سازهای مجازی بوسیله میدی کنترلر تاخیر به وجود آمده در حالت معمولی را از بین می برد. در کارت صداهای معمولی می توان از درایور Asio4All استفاده نمود که می تواند تا میزان توان کارت صدا این تاخیر را از بین ببرد. همچنین گاهی از وی اس تی آی ها به دلیل اندازه بالایشان میزان بسیاری از حافظه رم سیستم شما را اشغال خواهند کرد. برای دستیابی به بهتریـن حالت برای مصرف روان تر ، سریع تر در کل مصرف بی دردسر از Vst ها استفاده از کارت صوت پیشرفته سیسـتم علت 64 بیتی ، و رم حداقل 6 گیگابایت پیشنهاد می شود.
سفارش به دستم رسیده و حاوی فایـل نصب یا اجرایی نیست. چه طور مصرف کنم ؟

احتمـا ل دارد محصولی که سفارش دادید تحت سمپلرها قابل اجرا باشد و یا به صورت Wav یا اکسپنشن بوده یا مختص برنامـه ی ویِژگزینشه باشد. کالاها ی که تحت سمپلرها اجرا می شوند نیازی به نصب ندارند فقط باید آنها را در سمپلر مورد نیاز ADD LIBRARY و با به صورت دستی لود نمود. منظور از سمپلرها , KONTAKT , Engine غیره است . جهت اجرای بانک این سمپلرها می بایست سمپل ها را در آنها لود نمائید. روش مربوط به هرکدام از سمپلرها در محصولی که سفارش داده اید موجود است. چنانچه محصول خریداری شده شما اکسپنشن است ، بایستی فایـل ها را طبق روش فارسی موجود در محصول در پوشه مربوطه کپی نمائید.
در اضافه کردن بانک به KONTAKT با پیام No library found مواجه می شوم. علت چیست؟

گاهی از محصولات تحت کانتکت قابلیت ADD LIBRARY ندارند می بایست به صورت دستی دز تب FILES اجرا گردند. جهت اجرای دستی می بایست از تب نام برده شده به پوشه مهم محصول رفته از پوشه اصلی یا از پوشه Instruments بانک ها را لود نمائید. ما همچنان سعی کرده ایم به طور اختصاصی برای برخی از محصولات تحت کانتکت که قابلیت ADD LIBRARY را ندارند این قابلیت را ایجاد کنیم. در صورتی که محصول خریداری شده شما این قابلیت را ندارد می توانید هر از چندگاهی با مراجعه به صفحه همان محصول در فروشگاه از اضافه شدن این قابلیت به محصول آگاه شوید و به طور آنرا دریافت نمائید.
در وقت لود بانک کانتکت با پیام زیر مواجه می شوم ؟ علت و راه حل چیست ؟
"This Patch is encrypted and cannot be loaded unless the respective library registered properly"

علت این مساله ، قدیمی بودن نسخه کانتکت شما است . جهت رفع این مساله باید کانتکت فعلی را از سیسـتم خود "حذف نصب" بکنید نسخه جدید را نصب نمائید. همین طور اگر فایل آپدیت کانتکت را در اختیار دارید بدون نیاز به حذف بانک موجود در سیسـتم می توانید آپدیت را نصب بکنید تا به صورت اتوماتیک نسخه سمپلر شما ارتقاء یابد. بعد از نصب ورژن جدید بار محصول مورد نظر را از کانتکت حذف و مجددا ADD نمائید. نصب مجدد یا آپدیت کانتکت باعث از بین رفتن بانک کالاها ی که از قبل در آن داشته اید نخواهد شد. توجه نمائید چنانچه آپدیت نصب بکنید دیگر از Control Panel ویندوز قادر به Uninstall سمپلر Kontakt نخواهید بود می بایست به صورت دستی از سیسـتم ( حاوی فولدرها و رجیستری ویندوز ) حذف نمائید که نیاز به دانش کافی دارد. اگر به این کار آشنا نیستید حتمـا از یک کارشناس آموزش ی بگیرید تا به ویندوز شما آسیب ای وارد نشود.

همین طور پیام خطای زیر به همین است :
"This patch is corrupt and cannot be loaded"
روش نصب VST PLUGIN ها در هاست چگونه است ؟

آموزش نصب در نرم افزار های گوناگون

Fl Studio

در نرم افزار اف ال ، مسیر زیر را دنبال بکنید :

ابتدا فایل .dll وی اس تی بایستی در پوشه Vstplugins نرم افزار اف ال که در محل نصب نرم افزار قرار دارد قرار گیرد. در وقت نصب وی اس تی ها مکان نصب VstPlugin ها از شما پرسیده می شود. در صورتی که می خواهید در برنامـه اف ال از آن مصرف بکنید باید مسیر را به پوشه VstPlugins اف ال تغییر دهید تا dll در آنجا قرار گیرد.

سربرگ Channel / Add One / More .. پس Refresh را کلیک بکنید . نام های قرمز وی اس تی های جدید هستند که برای استفاده از آنها تیک کنار آنرا باید روشن بکنید .

Nuendo - Cubase :

سربرگ Devices / Plug-in information

پس VST 2x plug-in paths باز بکنید مسیر نصب وی اس تی ها را ADD نمائید و OK بکنید . پس بر روی UPDATE کلیک بکنید .

مسیر پیش فرض وی اس تی های کیوبیس نوئندو پوشه زیر است که برای راختی می توانید وی اس تی های را در این فولدر نصب نمائید تا نیازی به اضافه کردن دستی آنها نباشد.

C:ProgramFiles (x86) Steinberg VstPlugins

Sonar

سربرگ Edit > Preferences > File - VST Settings.

پس زیر VST Scan Folder(s), روی ADD کلیک بکنید و پوشه مربوط به وی اس تی را اضافه نمائید.

پوشه وی اس تی های سونار با توجه به 32 بیت یا 64 بودن برنامـه :

Sonar's 32Bit VST plugins get installed to

C:Program Files (x86)CakewalkVstPlugins


* Sonar's 64Bit VST plugins get installed to

C:Program FilesCakewalkVstPlugins


* Third-party 32Bit VST plugins get installed to

C:Program Files (x86)VstPlugins


* Third-party 64Bit VST plugins get installed to

C:Program FilesVstPlugins

َAdobe Audition

سربرگ Effects > Audio Plug-in Manager

در بخش VST Plug-in Folders بر روی ADD برای معین کردن مسیر دستی پلاگین که می خواهید اسکن شود کلیک بکنید .پلاگین هایی که می خواهید در Audition مصرف نمائید را گزینش OK بکنید .