روش های seo URL مناسب

لینک ها رابطه دهنده هی صفحات ایجاد شده در طراحی وب سایت ما می باشند یکی دیگر از نکاتی که در سئو بهینه سازی آدرس صفحات سایت باید رعایت بکنید هر چه آسان تر کردن ساختار صفحات وب قابل شناسایی کردن آن ها برای کاربر ان است بهینه سازی URL یکی ازخیلی مهم ترین و مهم ترین مؤلفه های سئو است ؛ در بسیاری از وب سایت ها به دلیل ی مناسب نبودن URL ها شما از آنها سر در نمی آورید. در زیر به دستور العمل هایی جهت ایجاد seo URL مناسب می پردازیم:URL های استاتیک جهت سئو مناسب

URL های داینامیک بوسیله سرورهای وب سیستم های مدیریت محتوا ایجاد می شوند در آنها از علامت سوال (؟)، علامت جمع یا (+) یا مساوی (=) استفاده می شود؛ پس خوبتر است از آنها مصرف نکنید.
از آنجایی که آنها ویِژگزینشه محتوای شما نیستند، به یاد داشتن آن سخت خواهد بود چون محتوای صفحه را توصیف نمی کنند، پس نرخ کلیک را پایین می آورند.
URL را کوتاه آسان بنویسید.


به منظور بهینه سازی URL از کلمات و پارامترهای کوتاه استفاده بکنید . به گفته گوگــل URL های پیچیده با پارامترهای گوناگون جهت ربات ها مساله زا خواهد بود. برای چه که تعداد خیلی ی URLغیر ضروری تولید می شود که به محتواهای مشابه و یکسان در وبسایت شما اشاره دارد. آسان بودن و کوتاه بودنURL به راحتی به حفظ و اشتراک گذاری آن کمک می نماید طراحی URL بایستی طوری باشد که بتوانید تنها از روی آن محتوای داخـل صفحه را به درستی پیش بینی کنی .و به منظور ویرایش سئو بهینه سازی URL هرچه تعداد کاراکتر کمتر باشد، URL خوبتر است .در URL از کلمات کلیدی استفاده بکنید

چنانچه شما قصد دارید که با کلمه کلیدی سایت را رتبه بندی بکنید ، نه تنها در صفحه، بلکه بایستی در ساختار URL هم از آن مصرف بکنید . بهتریـن کلمات کلیدی آنهایی هستند که ارتباط و خاصند. از کلمات کلیدی گمراه کننده استفاده نکنید زیرا که ترافیک مهم وب سایت شما را در صفحه غلط جمع می نماید ، همچنین کلمه کلیدی را تنها به محتوای صفحه وابسته نکنید زیرا که رنکینگ صفحه را پایین می آورد.

از حروف بزرگ مصرف نکنید

از حروف کوچک در URL استفاده بکنید زیرا فرد وب سایت شما گیج نمی شود اما اگر چه شما می توانید در هر آدرسی هم از کلمات بزرگ هم از کلمات کوچک مصرف بکنید ولی URL ها به کلمات بزرگ گوچک حساس هستند و مصرف از کلمات بزرگ شاید تمام چیز را خراب نماید . اکثر کاربر ان زمان ی می خواهند آدرس صفحات و پست الکترونیکی را وارد کنند، از کلمات کوچک مصرف میکنند. پس خوب است که در ساختار URL از کلمات کوچک استفاده بکنید .

عدم جایدهی در فولدرهای توددرتو

سعی نمایید صفحات را در طراحی سایت خود، در Root اصلی جایدهی نمایید.استفاده از فولدرهای تودرتو نجوه نامناسبی جهت آدرس دهی است .

استفاده از خط فاصله

گوگــل توصیه می دهد چنانچه از عبارات ی که حاوی چند کلمه گوناگون است استفاده می بکنید ، آنها را با استفاده از خط فاصله (-) جدا بکنید . به عنوان مثال به جای webgesign h ازweb-design مصرف بکنید . هر چند مصرف از کلمات به هم چسبیده مشکلی ایجاد نمی نماید ولی خوبتر است که به توصیه گـوگل کلمات را با استفاده از خط فاصله جدا کنیم تا پردازش آن جهت کاربر ان کرولرها آسان باشد.

طراحی وب سایت

روش های seo URLبه کارنبردنUnderline

اگر می خواهید بین کلمه های استفاده شده در URL جهت خوانا بودن، فاصله ای ایجاد بکنید خوب است آن را با استفاده از dashes یا hyphens, انجام دهید. این نکته ی بسیار زیاد مهمی است که می بایست رعایت بکنید برای چه که موتور جستجوگر گوگــل در الگوریتم های این مورد را مورد ارزیابی قرار می دهد.

لینک ندادن چند لینک URL به یک محتوا مطلب

اگر به هر ی می خواهید URL را عوض بکنید بایستی این نکته را به یاد داشته باشید که گوگــل قبلا صفحه ای را با عنوان URL قبلی ایندکس کرده است و یا ازبقیه وبسایت ها به آن URL لینک داده شده است. اگر شما URL را تغییر دهید کاربر ی که به آن صفحه مراجعه می نماید با صفحه ای خالی مواجه خواهد شد این رتبه بندی شما را پایین خواهد آورد بالطبع در بهینه سازی سایت شما تاثیر بدی خواهد گذاشت. به راحتی شما می توانید با اضافه کردن 301 redirect از URL قبلی به URL این مساله را برطرف بکنید