چگونه در شغل مورد علاقه خود استخدام شویم؟

شاید شما نیز مدت هاست که به دنبال شغل مورد نظرتان هستید و را ه های مختلفی را نی امتحان کرده باشین ولی به نتیجه نرسیده باشید. در این مطلب می خواهیم  به سوال چگونه در شغل مورد علاقه خود استخدام شویم؟ پاسخی مناسب دهیم. امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار بگیرد و برایتان مفید و کاربردی باشد . با ما همراه باشید.


برای استخدام شدن به عنوان یکی از بهترین ها در یک شغل چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟


بیشـتر از اشتباهاتی که در روال مصاحبه شغلی رخ میدهند قابل پیشبینی و اصلاح می باشند، پس هر کس میتواند روش مصاحبه کردن را خوب یاد بگیرد.

در ادامه ما به تعدادی از فن های بالاتـر در مصاحبه شغلی اشاره می کنیم که رعایت کردن آنان میتواند موفقیت شما را دوچندان نماید .

کوشش نمایید که در جلسه مصاحبه چند ورژن رونوشـت شده از رزومه ی خودتان را همراه داشته باشید.

هیچ‌چیزی بدتر از این بیانگر آماده نبودن شما نمی بـاشد که ورژن های بیشتری از رزومه شما تقاضـای گـردد و شما آنان را نداشته باشید. شما باید چندین ورژن رونوشـت از رزومه‌ را به همراه داشته باشید. احتمالا مجبور شوید با چندین فرد مصاحبه نمایید و این کار،همراه دارا بودن رونوشـت بیشتر، میزان آمادگی شما را نشان می‌دهد.

 لباس رسمی و با دقت به محل کار خود بپوشید

می‌توانید خود را از شیوه های گوناگون ثابت نمایید ، ولی روش پوشش ضاهر چیز دیگری می باشد. حتی شما می می‌توانید برای دیدار با اشخـاص گوناگون از پوشش‌های همانـند استفاده نمایید.


ارزش اولیـن و آخرین دقایق مصاحبه

مهم‌ترین بخش‌های مصاحبــه پنج دقیقه اول و پـایان می باشد. در طی این وقـت است که اولیـن و آخرین اثـر اعمال شده و مصاحبه‌کننده تصمیم می‌گیرد شما شخـص مورد نظـر ش می باشید یا خیر. طی پنج دقیقه اول رفتار مثبتی از خود عرضه داده و مطمئن شوید پـس از ترک آن محل در خاطر مصاحبه‌کننده می‌مانید.

مشتاق و پرانرژی باشید

کوشش نمایید که مشتاق باشید. صاحبکار یان تمایل به استخدام اشخاصـی دارند کــــه به آسانـی بتوانند با آنان ارتباط برقرار نمـوده و کنار بیایند و فـرد مورد نظـر به کار و شرکت‌شان به شدت علاقه‌مند باشند. علاقه و انرژی خود را تا آنجایی که می توانید نشان دهید.

تمام نقاط قوت خود را نشان دهید

قابلیت‌ های عملی، مهارت‌های کامل و تجربیات به همراه ویژگی‌های فردی عرضه نمایید. استخدام کنندگان به دو مورد دقت می‌کنند،گواهی‌نامه و شخصیت فرد.
می‌توانید کار را مطابق کارکرد اجرایی قبلی خود انجام دهید و با فرهنگ حاکم هماهنگ شوید. درخصوص ویژگی‌های مثبت شخصیتی خود حرف نمایید و با ذکر مثال نشان دهید چطور هر ویژگی‌ در رورند کار ایجاد پیدا می‌کند.

قبل از مصاحبه بر روی سؤالات مصاحبه فکر نمایید

قبل از حضور در جلسه مصاحبه نوع سؤالاتی را که شانس می‌دهید از شما پرسیده شود، ارزیـابـی نمایید و کوشش نمایید روی آنان بیشتر کار نمایید . حتی چنان چه نتوانید همـه سؤالات را پیش‌بینی نمایید، فکر کردن به این امر می‌تواند از اضطراب شما کم نمـوده و شما را بیشتر آماده‌ سازد.

خب دوستان از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم . برای مشاهده اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.